CLOSE ADS
CLOSE ADS
Az NB I 20. körének kiemelt mérkőzésén a Ferencváros Varga és Zachariassen fejjel .

A Ferencváros a legjobb kezdőcsapattal lépett pályára a Debrecen elleni mérkőzésen, miután Samy Mmaee visszatért a zöld-fehérekhez és helyet foglalt a védelem középső részén.

A meccs előtt a Debrecen játékosai Kusnyír Eriknek, aki sérülése miatt kivonulásra kényszerült, gyors gyógyulást kívántak, és viselték a pályára vonuláskor az általa viselt mezt.

Az első félidőben a Ferencváros már 16 másodperc elteltével megszerezte a vezetést, majd ehhez hasonlóan a Debrecen is a 25. másodpercben talált be a vendégek kapujába.

A gól előzménye, hogy Cissé hibázott a labdakezelésnél, amelyet Domingues továbbított Manriqué felé, aki 20 méterről lőtt, és a labda Mmaee lábáról pattant be a kapuba, megcsalva ezzel Dibuszt.

Érdekesség, hogy a Ferencváros néhány nappal ezelőtti MTK elleni mérkőzésén hasonló gólt kaptak, bár akkor nem Dibusz, hanem Varga Ádám volt a kapuban.

A Ferencváros ennek ellenére nem sokáig volt hátrányban: a 10. percben Abu Fani remekül tekerte középre a labdát, amit Varga Barnabás - ahogy az utóbbi időben megszokhattuk tőle - védhetetlenül csúsztatott a bal alsó sarokba, ezzel kiegyenlítve az állást (1-1).

A gyors kezdés után egy ideig nem történt jelentős esemény a pályán, majd mindkét kapu veszélyben forgott. Előbb Marquinhos játszotta ki Vargát, aki megpróbálta kicselezni a kilépő Megyerit, de a debreceni kapus győzött a párharcban. Ezután a másik oldalon Bárány lőtt 13 méterről, de Dibusz bravúrral védett.

A második félidő elején a Debrecennek mindössze nyolc másodperc kellett egy helyzet kialakításához, amikor Dzsudzsák hosszú labdáját Szécsi jól középre tette, de Bárány lövése mellé ment 15 méterről. A Ferencváros azonban hamar válaszolt: Marquinhos bal oldalról passzolt előre Wingo elé, aki éles szögből lőtt, de Megyeri védett.

A továbbiakban kissé statikussá vált a játék, majd a 70. percben a Debrecen előtt adódott nagy lehetőség: Baranyai remek csele után került lövési pozícióba, átadta a labdát a jobb pozícióban érkező Manriquének, aki ballal középre lőtt, de Dibusz védeni tudott.

Két perccel később Bárány egy fantasztikus egyéni akciót mutatott be, elhagyva két védőjét, majd 17 méterről, kissé jobbról az oldalhálóba talált.

A 75. percben Marquinhos ismét pontosan adott középre balról, Dreskovic fölött a labda átszállt, és Zachariassen a jobb alsó sarokba fejelt (1-2).

A hajrában a Debrecen támadólag lépett fel, Thor, Szuhodovszki és a fiatal Batai is beállt, a 88. percben utóbbi játékos fejelt a bal felső mellé Dzsudzsák beadására. A hatperces hosszabbításban a Debrecen még próbálkozott, de több gól már nem született, így a Ferencváros megnyerte a forduló rangadóját Debrecenben.