CLOSE ADS
CLOSE ADS
Az NB I-ben Varga Barnabás négy gólt lőtt a Fradinak, pazar teljesítménnyel.

Amíg a hazai futball hírek főként az újpesti eseményekre és tulajdonosváltásra összpontosultak, a Groupama Arénában zajlott a legtekintélyesebb magyar (Örök)rangadó. Az FTC kezdett aktívabban, és már a 8. percben lehetősége lett volna vezetést szerezni. Először Loncar lövése lett blokkolva az ötös sarkáról, majd Maiga tüzelt 20 méterről, de a kapu fölé ment a labda.

A 19. percben Demjén talán bemutatta az év NB I-es védését, amikor bravúrral kiütötte Zachariassen közeli kísérletét a kapu bal oldaláról. Három perccel később viszont már be kellett vetnie magát: Marquinhos beadása után Varga Barnabás fejelt 6 méterről, és a labda a kapuba vágódott.

Demjén fölött (1-0). Az első félóra végén a magyar válogatott csatár majdnem megduplázta góljai számát, de 6 méterről ezúttal mellé lőtt.

Egy perccel később aztán a vendégek egyenlítettek. Bognár István előre hozta a labdát, majd 25 méterről lőtt, a labda Wingót találta el, és becsapta a kapuba (1-1).

A szünet után aztán jött a "Varga-show"?: a támadó az 52., az 53. és az 56. percben is eredményes volt (egy szerencsés, egy ravasz és egy fejesgól), így gyorsan eldöntötte a mérkőzést (4-1).

A 64. percben Loncar még próbálkozott gólt szerezni, de Demjén védett, majd a középpályás a következő lehetőséget már kihasználta, és a 66. percben Varga gólpassza után a bal alsó sarokba lőtt (5-1).

A folytatásban is az FTC dominált, de már nem született több gól, a hazai szurkolók azonban örülhettek, hogy Sammy Mmaee is visszatért a pályára. A Ferencváros 5-1-es győzelmével az NB I tabelláját vezeti, de még várnunk kell, hogy a Paks csütörtökön, a Mezőkövesd ellen hogyan szerepel.